Jak nainstalovat LED zářivky

Instalace LED zářivek je trojího typu. Ačkoliv doporučujeme přenechat zapojení LED zářivek odborným rukám elektrikáře, tak v případě nutnosti lze LED zářivku snadno nainstalovat i vlastními silami, protože na tom není nic těžkého. Způsob montáže pak závisí na typu tělesa, do kterého LED zářivku vkládáme.

Nejrychlejší a nejjednodušší je samozřejmě instalace LED zářivky do LED zářivkového tělesa, kdy stačí prakticky jenom vložit LED zářivku do připravených otvorů. V případě dalších typů instalace LED zářivek už je nutné upravit zářivkové těleso, které není ve stávajícím stavu s LED zářivkou plně kompatibilní.

U instalace LED zářivky do klasického trubicového tělesa s tlumivkou a startérem je nejprve nutné odebrat startér, načež už je možné vložit LED zářivku, avšak tuto možnost nedoporučujeme, protože nevypojená tlumivka bude zbytečně odebírat energii. Proto bychom zvolili možnost vypojit tlumivku. Toho dosáhneme tak, že od tlumivky odebereme všechny vodiče, které pak navzájem propojíme.

V případě montáže LED zářivky do fluorescentního tělesa s elektronickým předřadníkem je nezbytné odebrat vodiče z elektronického předřadníku. Všechny vodiče z jedné strany pak propojíme s „fází“, zatímco veškeré vodiče ze strany druhé připojíme k „nule“.

Chcete vědět, jak probíhá montáž LED zářivek? Podívejte se na náš foto a video manuál, jak nainstalovat LED zářivku.